Co to są kurtyny paskowe?


Kurtyny paskowe są przegrodami. wykonywanymi z materiałów PCV. Powstają z nałożonych na siebie pasków i wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu.

Kurtyny paskowe są bardzo elastyczne i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Umożliwiają również przenikanie się światła, są spójne kolorystyczne, a tolerancja wymiarowa to jedna z zalet.
Kurtyny paskowe posiadają stabilizatory UV. Hamują one degradację polimeru.
Głównym zadaniem kurtyn piaskowych jest kontrola nad wymianą powietrza, czyli nad przeciągami, albo nad wwiewaniem zimnego powietrza. Są w stanie zatrzymać każdy, nawet lekki powiew wiatru, a także przewiewy. Kurtyny paskowe wykorzystuje się również jako wewnętrzne lub zewnętrzne przegrody termiczne. Są one bardzo skuteczną barierą ochronną, świetnie uszczelniają także przejścia pomiędzy pomieszczeniami. Chronią je również przed insektami oraz kurzem, pyłem i dymem. Stanowią również swoisty izolator hałasu i pochłaniacz dźwięku. Dzięki kurtynom paskowym możliwe jest pracowanie albo odpoczywanie w ciszy i w spokoju. Zapobiegają również utracie ciepła w zimie, natomiast latem przyjemny chłód.
Kurtyny paskowe wykorzystuje się przede wszystkim w sklepach, magazynach, w warsztatach, chłodniach oraz w zakładach przemysłowych Dzięki nim wózki widłowe, samochody, a przede wszystkim ludzie mogą się swobodnie poruszać pomiędzy pomieszczeniami. Kurtyny te to także skuteczna ochrona dla materiałów, które składowane są w magazynach.
Można wyróżnić dwa rodzaje kurtyn paskowych. Po pierwsze mogą być zawieszone na stałe, na listwie mocującej przytwierdzonej na stałe, w jednym miejscu, a po drugie mogą być przesuwne, które wykorzystują system jezdny do przesuwania się. Kurtyny stacjonarne montuje się w pomieszczeniach mniejszych, w których panuje mały ruch, natomiast ruchome są zalecane w przypadku pomieszczeń, gdzie ruch zmienia się. W przypadku bardzo dużego natężenia ruchu kurtynę można całkowicie odsunąć, tak aby nie miała ona wpływu na płynność ruchu w magazynach, hurtowniach.

Odwiedź naszą stronę: https://ekranypcv.pl/